senizunal_0002_Katman-2-1

Derin Anlayış

Bu noktada ikinci aşamaya ya otomatikmen geçilir yada kasıtlı olarak geçilmek istenir. İkinci aşamamız da farkındalık aşamasıdır. Yaşanan sorunla, düğümle alakalı onu çözmeye yönelik ne olabilir, neler yapılabilir yada onun altında yatan meseleler nelerdir diye bakma sürecidir. Genellikle meselenin kendisiyle ilgili farkındalık yaşanır, yaşanması hedeflenir. Birde onun yansımaları ve yankılarıyla ilgili farkındalıklar yaşanabilir. İlişkiler olsun, hayattaki seçimler olsun, hayat amacı olsun gibi, farklı temalara gelinebilir. Bu noktada biraz da konusuna göre varoluşsal temalara girilebilir.

Sizi arayışa iten nedir?

Terapiye ihtiyacım var mı? Ne zaman terapi almalıyım? Terapimin hangi aşamasındayım? Daha yolum uzun mu?

Seniz_İconlar_1

İç Dökme

İlk aşama, bir mesele, düğüm olduğunu fark etmenizdir. Çünkü bazı insanlar yaşadıkları durumun, sıkıntılı bir şey olduğunu da fark edemezler. O zaman zaten herhangi bir desteğe ya da terapiye ihtiyaç bile duymazlar.

Seniz_İconlar_2

Derin Anlayış

İkinci aşamamız da farkındalık aşamasıdır. Yaşanan sorunla, düğümle alakalı onu çözmeye yönelik ne olabilir, neler yapılabilir yada onun altında yatan meseleler nelerdir diye bakma sürecidir.

Seniz_İconlar_3

Harekete Geçme

Farkındalıklar patır patır karşımıza çıkmaya başlar. Farkındalıklar gelmeye başladıkça, bunlar bir eylem ihtiyacı doğurmaya başlarlar.

Seniz_İconlar_4

Yeni ‘ben’e destek

Her eylemden sonra illa bir dönüşüm deneyimler danışan. Ama büyük, ama küçük. Bu bir dönüşümü gerektirir.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba! Aklınızdaki sorular için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?