fbpx

DUYGU ODAKLI TERAPİYE GİRİŞ

DUYGU ODAKLI TERAPİYE GİRİŞ


Duygu Odaklı Terapiler, kişilerin duygusal deneyimlerinin farkına varmalarına, anlamlandırmalarına, kabullenmelerine, düzenlemelerine, ifade etmelerine ve dönüştürmelerine yardımcı olur. Duygularımız ihtiyaçlarımızı bize bildirip onları giderecek davranışlara da rehberlik ederler.

Derinlere gömülmüş veya maladaptif duygular ise kişilerin temel ihtiyaçlarını ortaya koymalarını engelleyerek, doyumlu bir hayat yaşamalarını engeller. Duygu odaklı terapi modelini kullanan terapist, danışanının deneyimiyle çalışır. Humanistik yaklaşımla, danışanın deneyimini anlamlandırmasına yardımcı olur. Duygularla direk ve yoğun bir şekilde çalışır.

Eğitimin ana başlıkları:

 • Duygu nedir, birincil ve ikincil duygular nelerdir?
 • Duygulara erişme – bilinçdışına ulaşmak
  • Beyin frekansları & bilinçdışı
 • Yansıtmanın (projeksiyon) önemi
 • Duygularla farklı çalışma araçları
  • Metaforlar
  • Canlandırma
  • İçsel diyalog
 • Kendi iç dünyamıza erişerek duygularla çalışmakKatılım şartları & kontenjan: Psikiyatristler, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehberler (PDR) eğitime katılabilir.Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenlerin; Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanlarında yüksek lisansını tamamlamış veya tez aşamasında olmaları gerekmektedir.

  Eğitim deneyimsel olup 12 kişilik kontenjana sahiptir. Katılımcıların kendi duygularıyla çalışmaları gerekecektir.  Kişisel bilgiler paylaşılabileceğinden (gönüllülük esaslı) kesinlikle ses veya görüntü kaydı almak yasaktır.

  Eğitim sonunda KATILIM SERTİFİKASI verilecektir.

  Tarih:  4-5 Ocak 2020  (09:30-17:30 saatleri arasında)

  Yer:     Dr. Şeniz Ünal Psikolojik Danışma Merkezi, Akatlar – İstanbul

  Ücret: 750 tl + kdv (kredi kartına taksit imkanı vardır)

  İletişim ve kayıt: (0212) 352 7087 bilgi@senizunal.com

  Dr. Şeniz Ünal Kimdir ?

  Dr. Şeniz Ünal, klinik psikoloji alanında uzmanlaşmıştır. Humanistik, regresyon ve bilişsel davranışçı terapiler başta olmak üzere, farklı ekolleri birleştirerek eklektik çalışmaktadır. Akut, kronik hastalıkların (obezite, ağrılar, kanser, astım, cilt problemleri, vb) psikosomatik semptomlarının tedavisi, fobiler, OKB, travmalar ve psikoeğitim uzmanlık alanlarıdır. Bireysel, grup ve kurumsal çalışmaları vardır.

  Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimini Leslie Greenberg ve Rhonda Goldman’ dan almıştır.

  Detaylı özgeçmiş: https://senizunal.com/

Konuşmayı Başlat
Merhaba! Aklınızdaki sorular için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?