Sanırım fevri davranmamayı en çok öğrendim

Kadın, Lojistik Müdürü, 38 yaşında

Şeniz hanım sayesinde birçok şeyde farkındalığım arttı

Kadın, İletişim, 40 yaşında

Önceden düşünmek için yerdim bu tamamen bitti. Artık acıktığım için yiyorum.

Kadın, Ev hanımı, 42 yaşında

Kendi iç sesime daha çok kulak vermeyi, kendi tercihlerimi ön plana almayı ve özellikle eleştirileri kişisel almadan önce bir süzgeçten geçirebilmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışıyorum. Kendi iç gerçekliğimle daha da barışıp, dışarıda idealleştirdiğim gerçeklikle doğru bir mesafe kurmak…İlk aklıma gelenler bunlar.

Erkek, Uluslararası Ticaret, 42 yaşında

İnsan ilişkilerinde karşı tarafın ne demek istediğini, onun söylediği cümleden kendisiyle ilgili ne gibi ipuçları yakalamam gerektiğini öğrendim. Olayları kişisel algılamamayı öğrendim. Alıngan bir kişiliğim var. Her şeyi de üstüme alınmamam gerektiğini bunu iyi analiz etmem gerektiğinin farkına vardım. Psikoterapi sürecimde bazı seanslarda çok ağladım. Bu duygusal boşalımdan çıktıktan sonra kendimi çok bitkin hissetsemde ertesi güne bunun ne kadar iyi geldiğinin farkına vararak uyandım. Benim bir adım atmamla karşı tarafın da bana yaklaşımının nasıl değiştiğini gördüm. Son olarak da aşık olmadığımın farkına vardım.

Kadın, Hemşire, 24 yaşında

Öncelikle her olumsuzluğun sorumluluğunu üzerime almamayı öğrenmeye çalışıyorum. İşe yarıyor. Bu olumsuz refleksten kurtulma yolunda baya gelişme kat ettim. Terazinin diğer tarafındaysa, terapilerde öğrendiklerimi uygulama konusunda tembel davranıyorum; hislerimi yazmıyorum, kendimi yeterince dinlemiyorum ve egzersiz niteliğindeki bazı tavsiyeleri kulak ardı ediyorum. Hala.

Erkek, Uluslararası Ticaret, 42 yaşında

Bir seneyi geçti terapi başlayalı, çok hatırlamıyorum ancak Şeniz Hanım’la her görüşmem sonrası kendimi iyi hissettim. Kendisi hep farklı bir bakış açısı gösterdi. Aynı zamanda pek çok alanda bilgili birisi, Şeniz Hanım’ı çok seviyor ve takdir ediyorum.

Kadın, Mühendis, 51 yaşında

Bir kere (çok büyük bir sorun değilse) öfkelenmiyorum neredeyse. Hayata karşı gayet sakinim. Öğrenmeye çabalıyorum kendi doğam izin verdikçe. Biraz çalışmayı sevmiyorum o yüzden kendimi sıkmadan öğrenmeye çalışıyorum. Onun dışında insanları çok izlemeye ve ne dediklerine dikkat etmeye başladım. Yani insanların ne sevip sevmediğini takip ediyorum. Aynalamalar yüzünden 🙂 kendimi tanımaya çalışıyorum

Kadın, Ön Muhasebe, 38 yaşında

Netleşme, farklı bakış açıları ile olayları görme, rahatlama, sorunları dile getirip karşılıklı müzakere etme sayesinde algı ve anlam değişiklikleri oluşması

Kadın, Endüstri Mühendisi, 49 yaşında

Bireysel farkındalık ve özgüven kazandım. Zorlu bir süreç oldu.

Erkek, Serbest, 38 yaşında

Talep gelmedikçe kimseye yardımcı olmak için istekli davranmıyorum, cevre deki sorunları dinlerken kimseye akıl vermiyorum ve kendime dert ediniyorum.

Kadın, Emekli Öğretmen, 68 yaşında

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba! Aklınızdaki sorular için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?