fbpx

Online Terapi

Online Terapi

Online Terapi Olur mu?

Karşılıklı terapilerimin yanı sıra son dönemde online terapilerime de ağırlık vermiştim. Corona salgını sebebiyle terapi ağırlıklarımız online’a doğru kaymaya başladı. Online terapinin en keyifli yanı mekanın bağımsız olması. Bu noktada önemli bir soru geliyor akla, “Online terapi herkese için uygun mu?” Maalesef hayır. Odaklanma problemi yaşayan, bağlantı mekanı ve teknolojik altyapısı uygun olmayan kişilerin çok verim alamayacaklarını düşünüyorum.

Öte yandan, kişisel farkındalığa odaklanmaya hazır ve değişim isteyen kişilerin de bağlantı ne kadar kötü olursa olsun, online terapi ile şahane dönüşümler yaşayacağını da, tecrübeyle deneyimlemiş bir terapistim 😊

Online terapiler farklı teknoloji altyapıları kullanılarak gerçekleşiyor, en popülerleri, Skype, Facetime, Zoom. Danışan, tercihen çok büyük olmayan bir odada, dış sesleri mümkün olduğunca engelleyecek kaliteli bir mikrofon ve kulaklık yardımıyla terapi boyunca rahatsız edilmeyeceğini de garantileyerek (gerekirse kapı kitlenebilir) seansa girebilir.

İçedönük, sosyal anksiyetesi olan kişiler, yüz yüze terapilere göre, online çalışmalarda kendilerini daha bile rahat hissedebilirler. Zor konular konuşulurken videoyu kapatarak kendilerini daha kolay ifade edebilirler. Her terapi seansında olması gerektiği gibi, patron danışandır 😉 GÜVEN hissetmek terapinin en önemli şartıdır. Güven hissi, terapist ile kurulan ilişki kadar, ilişkinin kurulduğu mekan ile de alakalı. Terapi odaları bu güveni hissettirmek için özel dekore edilir. Danışanın kendine “güvenli ve huzurlu” bir alan yaratması, online terapinin verimliliğini arttırır.

Eğer online terapinin size uygun olup olmadığını merak ediyor ve denemek istiyorsanız, 10 dakikalık ücretsiz deneme seansı yapmak için merkezimize başvurabilirsiniz.

Daha fazla bilgi veya demo online terapi randevusu almak için lütfen arayın veya formu doldurup gönderin: 0212 352 70 87 bilgi@senizunal.com

Konuşmayı Başlat
Merhaba! Aklınızdaki sorular için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?