fbpx

Regresyon Terapisi

Regresyon Terapisi Nedir?

Regresyonun kelime anlamı geri gitmektir. Regresyon terapisi bireyin deneyimlediği herşeyin  zihnine kaydedildiği varsayımından yola çıkar.

Sevgi ve korku iki temel duygudur. Deneyimlediğimiz her şey, sevgi ya da korku, bir miktar duygu içerir. Sevgi, bizi daima pozitif yönde etkiler. Korku ise bizi olumsuz etkileyen öfke, suçluluk, içerleme ve nefret gibi negatif duygulara zemin hazırlar.

Bedenimizdeki her fiziksel sorun negatif bir duyguyla ya da duyguların kombinasyonuyla bağlantılıdır. Bedenin yaşadığı hasarın boyutlarını, duygunun derinliği ya da stres faktörü belirler.

Negatif duygular (bilinçaltının hangi seviyesinde olursa olsun) çözüme kavuşturulmazsa, kendisiyle bağlantılı fiziksel sistemlere zarar verirler. Psikosomatik hastalıklar, kronik olarak ortaya çıkarlar.

Regresyon Terapisinde, hipnotik tekniklerle danışan kendine odaklandırılır ve bilinçaltından süzülen hikayeler zihin tarafından engellenmediğinden blokajlar kolayca açığa çıkar. Fiziksel ve duygusal parçalar bilince çıktıkça, farkındalık artar ve düşünceler de değişmeye başlar. Bu sürekli bir döngüdür. Düşünceler değiştikçe de, duygusal ve fiziksel değişimler olur.

Neticede, odaklı, net ve sağlıklı seçimlerin yapıldığı bir bilinç seviyesine ulaşılır

Konuşmayı Başlat
Merhaba! Aklınızdaki sorular için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?