fbpx

Caroline Myss Yöntemiyle Arketip Çalışmaları

Arketipler, doğumumuzdan önce taahhütte bulunduğumuz deneyimleri ve fırsatları koordine eden, enerjetik yoldaşlarımızdır. Çoğu spritüel öğretide belirtildiği gibi, ruhumuzun elementlerinin bir bütün haline gelmesi, spritüel yolculuğumuzun esasıdır. Bu elementler, yarım kalmış işlerimiz, farkedilmemiş korkular, hastalıklarımız veya ortaya çıkarılmamış içsel kaynaklarımız olabilir. Duygusal ve psikolojik tekrarlanan tepkileriniz, yaşamınızda sürekli kendini belli eden arketipsel davranış biçimlerinize ayna tutar. Örneğin, kurtarıcısını bekleyen bir “prenses” kadın bu arketipinin varlığını farkettiği zaman, hayatındaki bazı olayları bu resme oturttuğunu çok net bir şekilde farkeder. Halbuki bu arketipin amacı (eğer yaşam çarkınızda mevcutsa) asıl kurtarıcının kişinin kendisi olduğunu anlatmaktır. “Masal” gerçekleşmediği zaman, kadın kendi “içsel masalını” görür ve bununla yüzleşmek çok aydınlatıcı bir iyileşme, bütünleşme sürecidir.

Her insan, doğduğunda 12 arketipin eşliğinde yaşamını devam ettirir. Bu arketiplerden 4 tanesi (Kurban, Sabotajcı, Fahişe ve Çocuk) herkes de ortaktır. Yaptığımız çalışmalarda gerçekleştireceklerimiz şunlardır:

  • Temel arketiplerimizi net olarak ortaya koymak
  • 4 ana Arketipimiz ile yüzleşmek (bilinçaltı çalışması ile)
  • Arketiplerin aydınlık ve gölge yanlarını tanımlamak ve hayatımızdaki sembolik yerlerini belirlemek
  • 12 Arketipimizi belirledikten sonra, Doğum Harita’mızı oluşturmak (arketipleri, evrensel bir şablon olan 12 evlere oturtuyoruz. Aynı şablon astrolojide de kullanılır)

Kendi kişisel spritüel yolculuğunuzda bu görünmez ancak fazlasıyla mevcut enerji kalıpları etkin olur. Yaşam yolculuğunuzda karşınıza çıkan kontratlarınızda bu enerjilerin etkisini farkedip, ruhunuzun, benliğinizin istediği, dünyaya gelmeden söz verdiğiniz yaşam kontratınızı farketmeye başlarsınız. Ego’nuzun, dışsal güçlerin etkisinden kurtulursunuz.

Çalışmalar:

4 Temel Arketip ile Tanışma

Yukarda adı geçen 4 temel arketip ile (Kurban, Sabotajcı, Fahişe ve Çocuk) detaylı çalışma yapıyoruz. Onlarla yüzleşip, bizlere vermek istedikleri mesajları dinliyoruz. Her arketipin bize önerdiği aksiyon planının da gerçekleşmesi için birbirimize destek oluyoruz.

Bu çalışma 4 hafta sürüyor, haftada bir kere 3 saatlik bir buluşma yapıyoruz.

Arketip Haritası (Yaşam Haritasını Çıkartma)

Bu çalışmada 12 arketipimizi belirliyoruz, her birinin yaşamımız boyunca kendisini nasıl ifade ettiğini farkediyoruz. Gölge yanlarını kabullenip, onları olumlu (aydınlık) ifadelere nasıl çevirebileceğimizi konuşuyoruz. Astrolojide de kullanılan 12 ev tablosuna oturtarak yaşam haritamızı oluşturuyoruz ve onu yorumlıyoruz. Son olarak da gündelik hayatımızda (kadersel olayları yorumlamada ve karar süreçlerimizde) bu arketipleri nasıl kullanmamız gerektiğini öğreniyoruz.

Bu çalışma iki gün sürüyor, bir hafta sonunda bitiriyoruz. Cumartesi – Pazar 10:30 – 17:00 arasında

Gruplar 6 ’şar kişi ile sınırlıdır.

Arketiplerle bireysel danışmanlık

Herhangi bir grup çalışmasına katilmak istemıyorsunuz ancak hayatınızda bir karışıklık, sıkıntı, hastalık veya yol ayrımı varsa, göremediğiniz bir bakış açısına sahip olmak isterseniz, arketipleri kullanarak danışmanlık seansı alabilirsiniz.

Konuşmayı Başlat
Merhaba! Aklınızdaki sorular için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?